Halloween to popularne święto, podczas którego dzieci robią zabawne psoty, a dorośli spotykają się na domówkach i zorganizowanych imprezach. Żeby móc beztrosko bawić się podczas halloween, warto przygotować się na psikusy, jakie w ten dzień może spłatać nam los.

 

„Spójrz, jak to się robi”, czyli płonąca dynia.

Najważniejszym symbolem halloween jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyciętymi oczami, nosem oraz zębami.  Zgodnie z tradycją każdego roku tatusiowie pragnący zaimponować swym dzieciom biorą się za przygotowywanie efektownych dyniowych lampionów, nie zdając sobie zupełnie sprawy z tego, że płonąca świeczka umieszczona wewnątrz wydrążonego warzywa stanowi zagrożenie i może stać się źródłem pożaru mieszkania lub domu. Ubezpieczenie od ognia oraz innych zdarzeń losowych to prosty sposób na zabezpieczenie się przed skutkami niewinnych halloweenowych zabaw z dynią i uzyskanie odszkodowania za przedmioty, które uległy spaleniu.

> Czytaj więcej o ubezpieczeniu mieszkania

Cukierek, cukierek, cukierek, czyli niekontrolowane obżarstwo

„Cukierek albo psikus” – te słowa wypowiadane przez poprzebierane dzieci w czasie halloween słyszał chyba każdy. Większość dorosłych woli nie narażać się na psikusy, dlatego obsypuje maluchy słodyczami. Po wypełnieniu się koszyków słodkimi smakołykami pojawia się pytanie, gdzie dalej je chować. Wiele dzieciaków szybko dochodzi do wniosku, że najlepszą skrytką na słodycze są ich żołądki, dlatego bez umiaru pochłaniają cukierki, ciastka i czekoladki. Niekontrolowane obżarstwo prowadzi zwykle do niestrawności i bólu brzucha, a w skrajnych przypadkach może skończyć się wizytą w szpitalu. Pobyt dziecka w szpitalu w wyniku zatrucia pokarmowego lub choroby to zdarzenie, za które można otrzymać odszkodowanie. Oczywiście pod warunkiem, że wykupiło się dobrą polisę szkolną dla malucha, która działa 24 godziny na dobę i chroni przed wieloma ryzykami.

 

Strach ma wielkie oczy …i słabe serce

Halloween to święto, podczas którego w parze idą dobra zabawa i strach. W tym dniu w szkole, pracy, czy na ulicach spotkać można mnóstwo upiornych postaci, a w kinach puszczane są maratony filmowe z horrorami.  W większości przypadków widok dziecka czy dorosłego w efektownym przebraniu i odrażającym makijażu wzbudza sympatię i uśmiech. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy nagły i niespodziewany kontakt z upiornie wyglądającą postacią kończy się problemami z sercem. Na świecie znane są też przypadki, w których osoba wystraszona zaczęła uciekać, przewracając się i doznając poważnego uszczerbku na zdrowiu. W związku z tym, że nikt nie jest w stanie przewidzieć psikusów, jakie szykuje nam los, warto być przygotowanym na każdą okoliczność. Dobre ubezpieczenie na życie pozwoli uzyskać pieniądze potrzebne na leczenie i rehabilitację. Dzięki nim można szybciej wrócić do zdrowia i spędzić kolejne halloween w gronie ludzi, a nie prawdziwych duchów i upiorów.

Nieudany psikus, czyli „mamo, tato ja nie chciałem”

Pomysłowość dzieci nie ma granic. Doskonale wie o tym każdy rodzic. Zazwyczaj jest ona podstawą dobrej zabawy, niekiedy jednak może stanowić źródło problemów. Zwłaszcza podczas halloween. Zdarza się, że niewinne psikusy mimowolnie zmieniają się w akty wandalizmu.  Zatkanie rury wydechowej samochodu papierem lub też zablokowanie dzwonka zapałką to popularne żarty, które mogą spowodować trwałe uszkodzenie auta lub spalenie dzwonka. Odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez dzieci ponoszą ich rodzice. Są oni zobowiązani do naprawienia szkód lub pokrycia kosztów ich usunięcia. Aby uniknąć finansowych konsekwencji nieudanych psikusów, należy dysponować ubezpieczeniem OC w życiu prywatnym. Takie ryzyko dodawane jest zwykle do ubezpieczenia domu lub mieszkania i chroni przed szkodami wyrządzonymi nieumyślnie przez domowników osobom trzecim.

 

Epickie imprezy i ich negatywne skutki

Halloween to święto, któremu towarzyszą różnego rodzaju imprezy odbywające się w lokalach,  domach,  czy  też plenerze.  Zazwyczaj negatywne skutki dobrej zabawy, która nieco wymknęła się spod kontroli, widoczne są dopiero kolejnego dnia, kiedy wypity alkohol wywietrzeje, a światło dzienne odsłania skalę zniszczeń. Najczęściej efektem imprez domowych są zniszczone sprzęty, a imprez plenerowych oraz koncertów, uszkodzone i zarysowane przez nieznanych sprawców samochody. W takiej sytuacji skorzystać można z ubezpieczenia domu oraz polisy Auto-Casco na samochód i uzyskać odszkodowanie pozwalające na pokrycie szkód.