Polisy ubezpieczeniowe chronią przed nieprzewidzianymi zdarzeniami. Najczęściej ubezpiecza się majątek w postaci domu lub samochodu, a także życie oraz zdrowie. Okazuje się jednak, że możliwe jest wykupienie polis chroniących od bardzo nietypowych zdarzeń. Oto pięć najdziwniejszych i najbardziej oryginalnych ubezpieczeń.

 

Porwanie przez kosmitów

Porwania to zdarzenia, które występują dosyć często. Od czasu do czasu w mediach pojawiają się informacje o porywaczach, którzy uprowadzili znanego biznesmena lub członków jego rodziny. Dlatego nie trzeba się dziwić osobom, które wykupują polisę chroniącą przed takim zdarzeniem. Co jednak, jeśli porywaczami okażą się kosmici? Okazuje się, że w USA dostępne są polisy, które pozwalają na uzyskanie nawet 10 mln dolarów odszkodowania w sytuacji, gdy osoba ubezpieczona znajdzie się wbrew własnej woli w pojeździe kosmicznym w otoczeniu przybyszów z innej planety. Polisy dostępne są zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej, a koszt ich nabycia wynosi około 20 dolarów. Według nieoficjalnych danych rocznie sprzedawanych jest około 2000 sztuk tego rodzaju produktów. Póki co nie udało się uzyskać informacji na temat tego, czy ktokolwiek skorzystał z tak skonstruowanej polisy.

OC wychowawców kolonijnych od …niechcianej ciąży

Opieka nad nastolatkami podczas obozów i kolonii to niełatwe zadanie. Dzieciom podczas tego rodzaju wypraw przychodzą do głowy przeróżne pomysły. Ich efektem są zazwyczaj zniszczone lub podpalone sprzęty, wybite szyby, a także uszkodzenia ciała. Trudno się więc dziwić, że coraz więcej opiekunów decyduje się na wykupienie ubezpieczenia OC wychowawców kolonijnych, które pozwala pokryć szkody spowodowane przez wychowanków. Większość polis chroni przed tradycyjnymi zdarzeniami. Co ciekawe istnieje możliwość wykupienia klauzuli zabezpieczającej wychowawcę w sytuacji, gdyby podopieczna znajdująca się pod jego opieką w trakcie trwania obozu czy kolonii zaszła w ciążę. Ubezpieczenie OC wychowawców kolonijnych od niechcianej ciąży jest jednym z najbardziej oryginalnych ubezpieczeń dostępnych na polskim rynku. Koszt jego nabycia wynosi około 40 zł.

Nogi, nos, język i kubki smakowe

Za granicą dużą popularnością cieszą się ubezpieczenia poszczególnych części ciała. Przykładowo jeden z najlepszych piłkarzy na świecie Cristiano Ronaldo zdecydował się na ubezpieczenie swoich nóg na niebagatelną sumę 100 mln Euro. Dla porównania najlepszy polski piłkarz Robert Lewandowski ma polisę pozwalającą uzyskać odszkodowanie w wysokości 12 mln Euro. Znany koneser wina Ilja Gort ubezpieczył swój nos, a mówiąc dokładniej zmysł węchu na sumę 5 mln dolarów, a włoski tester kawy wykupił ubezpieczenie swojego języka na niebagatelną kwotę 14 mln dolarów.  Angielski producent herbaty zdecydował się z kolei ubezpieczyć kubki smakowe swojego kipera na sumę 1 mln funtów. Decyzja o ubezpieczaniu poszczególnych części ciała dla przeciętnego człowieka wydaje się nieco dziwna. Staje się jasna dopiero wtedy, gdy zrozumie się, że nogi, nos, język czy też kubki smakowe stanowią narzędzie pracy tych osób, dlatego pragną się zabezpieczyć na wypadek, gdyby nie mogli dalej z nich korzystać.

Fanaberie celebrytów

Na świecie znane są przypadki osób, zwłaszcza celebrytów, którzy zdecydowali się na wykup mniej lub bardziej ekstrawaganckich polis. Przykładowo australijski gracz krykieta występujący w drużynie narodowej w latach 90-tych XX wieku, zdecydował się na ubezpieczenie swoich wąsów na sumę 370 tysięcy dolarów. Za fanaberię uznać można również ubezpieczenie zębów wykupione przez jedną z amerykańskich aktorek opiewające na sumę 10 mln dolarów. Jeszcze do niedawna głośno było o Jennifer Lopez, która ubezpieczyła swoją pupę na 27 mln dolarów. Jedną z najbardziej oryginalnych polis posiada Keith Richards, gitarzysta legendarnego zespołu The Rolling Stones, który zdecydował się na ubezpieczenie środkowego palca swojej dłoni na sumę 1,6 mln dolarów. Swego czasu tak często go pokazywał różnym osobom, że zaczął obawiać się, że ktoś w końcu mu go złamie.

Ubezpieczenie od ucieczki sprzed ołtarza

Organizacja wesela to poważne przedsięwzięcie nie tylko logistyczne, ale i przede wszystkim finansowe. Trudno się więc dziwić osobom, które wykładają własne pieniądze, że pragną zabezpieczyć się na wypadek, gdyby uroczystość z różnych względów nie doszła do skutku. Zazwyczaj najbardziej zainteresowani wykupieniem takiego ubezpieczenia są rodzice pary młodej, która planuje wstąpić w związek małżeński. Dobrze skonstruowane ubezpieczenie pozwala uzyskać odszkodowanie w sytuacji, gdy panna młoda ucieknie sprzed ołtarza, lub gdy pan młody nie dotrze do kościoła.

 

KG Ubezpieczenia tu ubezpieczysz się od wszystkiego.